KÖMÜR KIRICILAR

NACE Kömür Kırıcıları termik santraller, kömür madenleri, çimento fabrikaları ve kimyasal proseslerde kullanılabilen kömür ve benzeri yumuşak malzemeleri kırmada kullanılan en efektif kırıcılardır.

Primer, sekonder ve tersiyer kırma prosesleri için Tırnaklı Çift Silindirli Kırıcıları, Halkalı Kırıcıları ve Tünel Tipi Darbeli Kırıcıları kullanılabilmektedir.

Tırnaklı Çift Silindirli kırıcılar, yüksek nemli malzemelerin yüksek kapasitede kırılmasını sağlayan tasarımı ile tıkanma olmadan efektif kırma işlemi gerçekleştirmektedir.

Halkalı kırıcılarda, oynak kırma halkası özelliği ile %15’e kadar nemli kömürü kırma plakasına yapışmadan kırma özelliğine sahiptir.

Tünel Tipi Kömür Kırıcıları, alçak tasarımı sayesinde özellikle kömür madenlerinde yüksek kapasitede primer kırma işlemi gerçekleştirmektedir.

Tüm kırıcılardaki ortak NACE özelliği olan kaliteli malzeme kullanımı, yüksek hassasiyetli tezgahlarda yapılan makine işçiliği, ISO 9001 kalite güvence sistemi kontrolünde yapılan imalat ile Türkiye’nin ve Dünya’nın en kaliteli kömür kırıcıları arasında yer almaktadır.

 • Yüksek güvenilirlik
 • Yüksek kapasite
 • Yüksek boyut küçültme oranı
 • Izgara açıklık ayarı ile kolay ürün boyut kontrolü
 • %30’a kadar nemli kömür kırma olanağı

NACE Tırnaklı Çift Silindirli Kömür Kırıcıları, özellikle yüksek nemli malzemelerin yüksek kapasitede kırılmasını sağlayan ve tıkanma yaşanmadan efektif kırma işlemi gerçekleştiren kırıcılardır.

NACE’nin geniş ürün yelpazesine sahip olması sayesinde, müşterilerin ihtiyacına yönelik her türlü kapasite karşılanabilmektedir.

Çift Silindirli Kırıcıların bir rotorunun yaylı bir sistemde hareket edebilmesi sayesinde, sisteme giren taş, demir v.b yabancı maddelere karşı rotorların mümkün olduğu kadar korunması amaçlanmıştır.

Model

Rotor Çapı Ve Boyu (mm)

Max. Besleme Ebadı (mm)

Max. Devir (RPM)

Güç (kW)

KK01-A

Ø520×520

240

100

2×7,5

KK01-B

Ø480×520

240

100

2×7,5

KK-02

Ø1000×1000

240

90

2×30

KK-03

Ø600×1200

150

80

2×45

Kömür kırma işlemini hem sıkıştırma, hem de darbe ile yapan Halkalı Kırıcılar, özel tasarım halka çekiçleri sayesinde düşük enerji tüketimine karşılık yüksek kırma verimi sağlamaktadır.

Dayanıklı gövde tasarımı sayesinde, ağır işletme şartlarına uzun süre dayanacak sağlamlıkta olan NACE Halkalı Kırıcılar, özellikle termik santral projelerinin vazgeçilmez kırıcılarıdır. Oynak kırma halkası özelliği ile %15’e kadar nemli kömürü kırma plakasına yapışmadan kırma özelliğine sahiptir.Gövde içerisinde yer alan metal yakalama bölmesi, metal dedektörlerinden veya manyetik seperatörlerinden kaçan küçük demir parçaların biriktirilmesini sağlar.Dişli ve düz halka çekiçlerinin kombinasyonu, kömür üzerinde en iyi kırma etkisini gösterir. Halka tasarımları, etkili kırma prosesi sağlar ve maksimum servis ömrüne sahiptir.

Özellik ve Faydaları

 • Granül ebadında ürün
 • Minimum ince (Mikronize) malzeme üretimi
 • Yüksek Kırma Verimi
 • Düşük Enerji Tüketimi
 • Özel Tasarımlı Halka Çekiçler (Dişli / Düz)
 • Demir parçacıklar için demir yakalama bölmesi.

Model

Rotor Çapı Ve Boyu (mm)

Max. Besleme Ebadı (mm)

Max. Devir (RPM)

Güç (kW)

HK-1

Ø760×985

400

720

55-90

HK-2

Ø610×575

350

900

15-30

Özellikle kömür ocaklarında, kapalı veya açık maden işletme sistemine göre çalışan madenlerde kullanılan Tünel Tipi Kömür Kırıcılar, ayarlanabilen rotor yüksekliği sayesinde kullanıcıya kapasite ve kırma boyutu için esnek kullanım imkânı verir. Kompakt tasarımı sayesinde özellikle kömür madenlerinde yüksek kapasitede primer kırma işlemi gerçekleştirmektedir.

Kırıcının alt tabanında bulunan zincir konveyör modülü sayesinde, sisteminize kolaylıkla entegre edilir ve malzeme zincir konveyör üzerinde hareket halindeyken yüksek mukavemete sahip çekiçler sayesinde boyut indirgeme işlemi yapılır.

Model

Rotor Çapı Ve Boyu (mm)

Max. Besleme Ebadı (mm)

Güç (kW)

BK-01

Ø1100×830

0-1000

55-90